Ворзель

Смачне повітря Ворзеля

Мальовниче селище міського типу Ворзель в радянські часи заслужено носило гучний статус – Здравниця Республіканського значення. Фахівці в галузі медицини дали передмістю Києва неформальну назву – другий Кисловодськ. Ворзель розташовується в оточенні змішаних зелених масивів. Тут ростуть вікові дуби і липи, осики, берези, сосни, акація, клен та граб, кущі горобини та брусниці.

Унікальний конгломерат рослинності робить повітря і клімат містечка цілющим для людей з серцево – судинними і нервовими захворюваннями, смачним і терпким – для столичних жителів.

Щедрі природні ресурси місцевості, краса природи, упорядковані і доступні за ціною будинку і квартири в Ворзелі – предмет роздумів киян на тему вибору містечка як місце постійного проживання.

Втрати і знахідки

Багато жителів столиці викладають астрономічні суми за оренду квартир в Києві, не наважуючись їздити на роботу з передмістя. Дворічна вартість оренди приблизно дорівнює першому внеску за квартиру в Ворзелі. Вдумлива оцінка транспортного сполучення переконує, що дорога на роботу і додому з Ворзеля до Києва не довше, але комфортніше, ніж зі спальних районів столиці в центр. Можливі варіанти:

  • на власному автомобілі, 20 км по Варшавській або Житомирській трасі;
  • на електричці в Ворзелі, в містечку – 2 ж / д станції;
  • маршрутними таксі від метро Святошино, які курсують з півгодинним інтервалом.

З рішенням переїхати в Ворзель люди розлучаються з вічної суєтою і напруженим ритмом життя мегаполісу, з загазованим повітрям і «принадами» поїздок в метро в години пік, часто – з необгрунтовано високою орендною платою за квартиру.

Набувають вони незрівнянно більше:

  • вибір варіанту проживання в місті-курорті, в залежності від бюджету, статусу, переваг: квартира в ЖК Ворзель, приватний будинок, малоповерхова новобудова в парковій зоні по обґрунтованої вартості;
  • можливість жити в престижному місці, в якому ще 100 років тому будували дачі багаті й відомі особистості. Тут писали опери Г. Майборода і К. Данькевич, жила актриса Г. Борисоглібська. Об’єкти культурної спадщини, якими пишаються городяни – тюльпанове дерево, березовий гай, будинок-музей графині Уварової;
  • дозвілля, про яке мріє кожен міський житель: збір грибів та ягід, прогулянки лісом, рибалка, купання в ставку;
  • використання рекріаціонно-оздоровчого потенціалу: 12 санаторіїв Ворзеля пропонують комплекси лікувальних послуг.

У Ворзелі є і продовжують з’являтися необхідні для життя об’єкти інфраструктури – школи, дитячі садки, поліклініка, аптеки, спортивні майданчики, пункти надання побутових послуг, є відділення Нової Пошти. Транспортне сполучення з Ірпенем і Бучею дозволяє доповнити список в розрізі особистих потреб.

 

Баланс втрат і знахідок у вирішенні купити квартиру або будинок у Ворзелі варто оцінити, виходячи з суб’єктивних критеріїв: способу життя, переваг, стану здоров’я всіх членів сім’ї. Об’єктивна оцінка – на користь Ворзеля!